• 505 954 453
 • kontakt@tukej.pl
 • 27

  lis

  2018

Jak wybrać drukarkę do biura?

Żyjemy w erze internetu i dokumentów elektronicznych, mimo to wciąż wiele rzeczy musimy drukować. W wielu przypadkach tego wymaga od nas prawo, którego, by uniknąć kar, należy przestrzegać. Chcąc nie chcąc musimy zainwestować w kserokopiarki do biura. Zobacz, czym kierować się przy wyborze tego typu urządzenia. Nie chcesz kupować sprzętu? Poznaj inne sposoby na drukowanie bez obecności drukarni w Twojej firmie.

Atramentowa, laserowa, a może igłowa - wybierz rodzaj drukarki!

Wybór drukarki do biura powinniśmy rozpocząć od określenia planowanych zastosowań urządzenia. To pozwoli nam określić jaka drukarka będzie najbardziej odpowiednia dla Twoich potrzeb.

Drukarki igłowe to specjalistyczne urządzenia, które sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba wydruku specjalistycznych dokumentów typu wykresy czy faktury. Z tego powodu chętnie wykorzystywane są na halach i magazynach, gdzie ludziom zależy na szybkim wydruku, często jednak kosztem jakości.

Drukarka laserowa gwarantuje wysokiej jakości, dokładne wydruki. Co więcej, działają bardzo szybko - potrafią wydrukować do 80 pełnych stron tekstu w ciągu jednej minuty i przez to są szczególnie polecane dużym i średnim organizacjom, które muszą dużo drukować. Oprócz niewątpliwych zalet, druk laserowy jest nieco droższy niż inne typy druku, a drukarka działa głośniej niż pozostałe.

W przeciwieństwie do drukarki igłowej i drukarki laserowej, drukarka atramentowa drukuje o wiele wolniej. Mimo to mają kilka zalet, m.in. drukują w dość dobrej jakości, pracują o wiele ciszej niż w przypadku drukarki laserowej, a przy tym są o wiele tańsze niż laserowe. Co więcej, zużywają o wiele mniej prądu niż inne typy drukarek. Nic zatem dziwnego, że są chętnie wybierane przez małe firmy.

Bezpieczna drukarka - zadbaj o ochronę swoich danych

Wybierając drukarkę powinniśmy także zwrócić uwagę na to, czy wyposażona jest w odpowiednie zabezpieczenia. Taka ochrona jest konieczna zwłaszcza dziś, gdy wiele firm dopuszcza się szpiegostwa gospodarczego i próbuje wykradać dane poufne swojej konkurencji.

Aby nie dopuścić do takiej sytuacji coraz więcej drukarek, na przykład Samsung SLX-4300LX , zabezpieczane są kodem PIN lub kartą z chipem. Aby wydrukować określony materiał trzeba najpierw "zalogować" się do systemu poprzez podanie takich informacji jak kod czy przyłożyć kartę z chipem. Absolutnym hitem są drukarki, które można uruchomić liniami papilarnymi palca.

Elektroniczny obieg dokumentów - wybieraj oszczędnie!

Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na drukarki, które są wyposażone w oprogramowanie, które pozwala na śledzenie postępów w druku, a także ustalanie kolejności wydruku. Dzięki temu możemy wyeliminować zbędne pliki, których nie musimy drukować. Co więcej, tego typu aplikacje pozwalają na kontrolę tego, który użytkownik skorzystał z kserokopiarki i wydrukował materiały.

Takie rozwiązanie pozwala na optymalizację wydruków i generuje duże oszczędności. Takie działanie jest również bardziej ekologiczne, ponieważ biorąc pod uwagę, że każde urządzenie generuje zanieczyszczenia do atmosfery, my nie drukując, je ograniczamy.

Zrezygnuj z drukarki - zleć wydruki firmie z zewnątrz!

Nie chcesz kupować kopiarki do firmy? Zleć wykonywanie wydruków zaufanej drukarni. Wiele nowoczesnych punktów druku online pozwala na przesyłanie materiałów drogą elektroniczną i dostarczenie wydruku na wskazany adres. Jeśli naprawdę nie planujesz wiele drukować, przejrzyj ofertę najbliższych w Twoim miejscu zamieszkania drukarni i nawiąż z nimi stałą współpracę. Dlaczego stałą? Z biegiem czasu nasi zleceniobiorcy lepiej nas poznają i uczą się, co nas zadowoli.

Ksero biurowe nie musi przecież koniecznie mieścić się w siedzibie naszej firmy. Może znajdować się przecież w zaufanej drukarni, do której wystarczy wysłać materiały do druku.

...A może dzierżawa?

Wynajem ksero do biura jest coraz częściej praktykowane zwłaszcza dla firm, którym zależy na tym, by mieć do dyspozycji nowoczesne urządzenia nie ponosząc przy tym wysokich kosztów. Co więcej, decydując się na tego typu rozwiązanie, klienci mogą liczyć na bezpłatne działania serwisowe, typu naprawa kserokopiarek. Samsung, HP oraz wiele innych producentów gwarantuje to korzystającym z ich sprzętu.

Dzierżawa drukarki wiąże się z tym, że musimy płacić określoną opłatę miesięczną, na przykład za zużyte materiały eksploatacyjne. W zależności od indywidualnych preferencji wielu klientów, opłatą może być objęta jedynie ilość wydrukowanych arkuszy. Wynajem drukarki to dobry pomysł w przypadku, gdy nie chcemy ponosić opłat za urządzenie, a jedynie za usługę oraz chcemy mieć zawsze pod ręką serwisanta oraz nie chcemy zajmować się wymienianiem tuszy czy arkuszy papieru. Tym wszystkim zajmuje się firma, od której wynajmujemy drukarkę.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Wam dobrać idealną drukarkę do Waszej firmy. Zakup kserokopiarki do firmy jest wyzwaniem, z którym bez trudu będziemy mogli sobie poradzić. Zgadzacie się? Jakie jeszcze punkty dołożylibyście do powyższej listy?

 

 • Telefon:
  505 954 453

 • ul. Mostowa 12
  25-568 Kraków

 • E-mail:
  kontakt@tukej.pl

O nas
logo-footer

Polecamy
© Copyright tukej. All Rights Reserved.