• 505 954 453
 • kontakt@tukej.pl
 • 3

  wrz

  2022

5 pokarmów, które należy jeść, aby zmniejszyć stres w miejscu pracy

Kiedy myślimy o zarządzaniu stresem w miejscu pracy, zwykle skupiamy się na rozmowach o naszych problemach, zarządzaniu czasem i przyglądaniu się przepływom pracy, aby zapewnić ich wyrównanie. Zapominamy jednak, że sposób, w jaki traktujemy nasze ciała, może również wpływać na nasze samopoczucie i zdolność do radzenia sobie z sytuacjami, które mogą powodować, że czujemy się ogólnie przytłoczeni.

Kiedy jesteś w pracy, czy zwykle chwytasz najprostszą możliwą rzecz na lunch? Zwykle kanapkę, sałatkę, może ziemniaka w mundurku lub coś trochę niezdrowego? Większość ludzi tak robi, i to wyłącznie ze względu na wygodę. Jednak bycie bardziej świadomym tego, co jesz w ciągu dnia w pracy, może pomóc Ci pokonać stres związany z miejscem pracy.

Nie ulega wątpliwości, że przerwy w pracy należy zawsze robić z dala od biurka, a lunch jeść w innym miejscu niż współczesne biuro. Ale co powinieneś jeść? Jakie pokarmy powinieneś podjadać, aby uzyskać pełną koncentrację i możliwość uniknięcia rosnącego poziomu stresu?

Sprawdźmy 5 pokarmów, które powinieneś włączyć do swojego menu na dzień pracy.

Orzechy brazylijskie - Czy wiesz, że orzechy brazylijskie są w rzeczywistości dużo zdrowsze niż wiele innych rodzajów orzechów? Jeśli chodzi o łagodzenie stresu i niepokoju, orzechy brazylijskie zawierają duże ilości selenu, który jak wykazano poprawia nastrój, a także zmniejsza stan zapalny w organizmie. Zwiększony stan zapalny jest zagrożeniem dla zdrowia w ogóle, ale często jest wyższy, gdy ktoś jest niespokojny lub zestresowany.

Tłuste rodzaje ryb - Ryby takie jak tuńczyk, makrela czy sardynki są bogate w omega 3, bardzo korzystny kwas tłuszczowy, który pomaga skupić się i skoncentrować w ciągu dnia pracy. Jest to bardzo przydatne, jeśli masz do dotrzymania terminy, które mogą powodować, że czujesz się nieco zestresowany.

Jajka - Witamina D jest czymś, czego wszyscy potrzebujemy, jednak podczas zimowych miesięcy może to być trudne, ponieważ witamina D jest często pozyskiwana poprzez światło słoneczne! Jednak istnieją inne sposoby, aby uzyskać dobrą dawkę witaminy D, takie jak jedzenie jaj, łososia i sardynek. Witamina D jest bardzo przydatna pod względem poprawy nastroju - pomyśl tylko, o ile lepiej czujesz się na wakacjach, gdy świeci słońce!

Pestki dyni - garść pestek dyni na śniadanie, popołudniowy jogurt lub po prostu na przekąskę zapewni Ci zastrzyk potasu i cynku. Są to zarówno witaminy i minerały, które pomagają zmniejszyć stres i niepokój.

Ciemna czekolada - Dobra wiadomość, czekolada jest dobra dla ciebie! Jednak tylko ciemna odmiana i zawsze pamiętaj o umiarze, czyli kwadrat lub dwa najwyżej! Ciemna czekolada zawiera dużo flawonoidów, które pomagają zmniejszyć stan zapalny, a także zwiększają poziom hormonu dobrego samopoczucia, serotoniny.

Wybierając odpowiednie przekąski i posiłki w ciągu dnia pracy, możesz znacznie skuteczniej radzić sobie ze stresem. W rezultacie będziesz bardziej produktywny, będziesz bardziej kontrolować swoje obciążenie pracą i będziesz bardziej cieszyć się czasem spędzonym w fotelu biurowym.

 • Telefon:
  505 954 453

 • ul. Mostowa 12
  25-568 Kraków

 • E-mail:
  kontakt@tukej.pl

O nas
logo-footer

Polecamy
© Copyright tukej. All Rights Reserved.