• 505 954 453
 • kontakt@tukej.pl
 • 4

  wrz

  2022

4 wskazówki dotyczące udanych rozmów wideo

W ciągu ostatnich kilku miesięcy wszyscy zostaliśmy zmuszeni do pracy w nieco inny sposób, być może taki, do którego nie jesteśmy przyzwyczajeni. Niektórzy zostali poproszeni o pracę w domu, czego nigdy wcześniej nie próbowali, a komunikacja osobista została powszechnie zastąpiona rozmowami wideo.

Internet to wspaniała rzecz, a podczas pandemii COVID-19 przynajmniej mieliśmy szczęście żyć w czasach, w których możliwości łączenia się za pośrednictwem świata online były powszechne. Czy możesz sobie wyobrazić, gdyby to się stało w połowie lat 90-tych? Jak byśmy współpracowali? Jak udałoby nam się faktycznie zobaczyć naszych bliskich?

Jednak rozmowy wideo mogą stanowić wyzwanie, jeśli nie jesteś do nich przyzwyczajony. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje kilka podstawowych wskazówek, których możesz użyć, aby upewnić się, że twoje rozmowy wideo są mniej "czy mnie słyszysz", a bardziej "dobrze cię widzieć".

Sprawdź wcześniej swoje połączenie internetowe i wybierz odpowiednie oprogramowanie

Pierwsza wskazówka dotyczy podstaw. Upewnij się, że wybierasz pakiet oprogramowania do rozmów wideo, który jest niezawodny i odpowiedni dla Ciebie. Komunikacja wideo Zoom jest obecnie bardzo popularna, ale możesz też skorzystać z innych pakietów, takich jak na przykład Skype. Pamiętaj również o sprawdzeniu połączenia internetowego przed rozpoczęciem rozmowy i zapoznaniu się z funkcjami oprogramowania.

Ubierz się odpowiednio, aby pokazać profesjonalizm

Jeśli pracujesz w domu, bardzo łatwo jest usiąść tam w swoich zwykłych ubraniach lub nawet piżamie i pomyśleć, że wideorozmowa jest w porządku. Tak nie jest. Musisz pokazać profesjonalny wizerunek, nawet jeśli rozmawiasz ze swoimi kolegami we współczesnym biurze. W takim przypadku po prostu ubierz się w profesjonalny sposób, cokolwiek to jest dla Ciebie, i upewnij się, że Twój pokój jest również profesjonalny w wyglądzie. Pozbądź się wszelkiego bałaganu!

Wybiera czas, kiedy nie będzie żadnych rozpraszaczy

Posiadanie dzieci biegnących do romów, podczas gdy ty próbujesz omówić kwestię związaną z pracą, nie jest pomysłem, podobnie jak twój telefon dzwoniący w połowie rozmowy. Upewnij się, że eliminujesz wszelkie potencjalne zakłócenia, które mogą wystąpić podczas rozmowy wideo, a wszystko powinno przebiegać znacznie płynniej w rezultacie.

Unikajcie przerywania sobie nawzajem

Rozmowy wideo mogą być pod pewnymi względami rozłączne, ponieważ nawet jeśli widzicie się nawzajem, odczytywanie sygnałów komunikacji niewerbalnej może być nieco trudniejsze. Z tego powodu ważne jest dobre połączenie internetowe, ponieważ opóźnienia mogą spowodować, że będziecie mówić nad sobą i przerywać sobie nawzajem. To sprawi, że rozmowa będzie jeszcze trudniejsza, więc pozwólcie rozmowie płynąć i unikajcie przerywania, gdy nie jesteście pewni, czy druga osoba usłyszała - po prostu dajcie jej czas na odpowiedź.

Po przeprowadzeniu kilku udanych rozmów wideo przekonasz się, że całe doświadczenie jest o wiele łatwiejsze i nabierzesz pewności siebie. Zawsze będzie się zdarzać, że umknie Ci słowo lub dwa z tego, co mówi rozmówca, ale to może się zdarzyć również w przypadku zwykłych rozmów telefonicznych, więc po prostu pozwól, aby rozmowa przebiegała jak najlepiej i traktuj ją tak, jakbyś rozmawiał z daną osobą twarzą w twarz.

 • Telefon:
  505 954 453

 • ul. Mostowa 12
  25-568 Kraków

 • E-mail:
  kontakt@tukej.pl

O nas
logo-footer

Polecamy
© Copyright tukej. All Rights Reserved.