• 505 954 453
 • kontakt@tukej.pl
 • 12

  sie

  2015

Drukarka i skaner czy urządzenie wielofunkcyjne?

Wybór odpowiedniego sprzętu biurowego dla swojej firmy nie jest proste – trzeba brać przy tym pod uwagę mnóstwo czynników, w tym również i tych ekonomicznych.

Większość ludzi z góry zakłada, że o wiele bardziej opłacalnym wyjściem będzie tutaj zakup urządzenia wielofunkcyjnego, z którego można korzystać na wiele różnych sposobów. Niemniej jednak warto zastanowić się również nad możliwością zakupu kilku osobnych urządzeń. Oba te rozwiązania posiadają zarówno wady jak i zalety, dlatego też należy na samym początku dokładniej się im przyjrzeć. Warto poświęcić na to nieco czasu, bowiem jedynie dzięki temu będziemy w stanie wybrać dla siebie coś, co przyniesie nam faktycznie największe korzyści. Urządzenia zintegrowane – zwane również urządzeniami wielofunkcyjnymi czy też bardziej potocznie kombajnami – faktycznie posiadają szereg bardzo istotnych cech. Przede wszystkim pozwalają one na wykonywanie wielu różnych prac, takich jak skanowanie, drukowanie, kopiowanie oraz odbieranie i wysyłanie faksów. W bardzo wielu przypadkach nie potrzebujemy tutaj nawet pomocy komputera. Do tego wszystkiego mimo tak wielu ciekawych funkcji urządzenia tego typu wcale nie są szczególnie duże, dzięki czemu bez przeszkód można korzystać z nich nawet w niewielkich, wręcz ciasnych biurach. Zaopatrując się w model posiadający dostęp do sieci bezprzewodowej będziemy mogli ustawić go właściwie w dowolnym, odpowiadającym nam akurat miejscu.

Wszystko w jednym urządzeniuWadą korzystanie z oddzielnych urządzeń tego typu jest to, że w większości przypadków funkcjonują one wyłącznie we współpracy z komputerami. Istnieją oczywiście pewne wyjątki, takie jak chociażby drukarka wyposażona w specjalny zintegrowany moduł sieciowy albo sieciowy serwer wydruku. Większa ilość urządzeń to także mniejsza wolna przestrzeń w biurze; warto wziąć pod uwagę chociażby to, jak wiele kabli będziemy potrzebowali przy codziennym użytkowaniu kilku osobnych rzeczy tego typu. Nie ma zatem żadnych wątpliwości co do tego, że w kwestii wygody i praktyczności urządzenia wielofunkcyjne są tutaj zdecydowanymi zwycięzcami. Jeśli chodzi o samą jakość wydruków, to w urządzeniach wielofunkcyjnych spotkamy się praktycznie z takimi samymi rozwiązaniami jak w tych standardowych drukarkach. Wydajność czy jakość wydruków jest w takim razie niemalże identyczna. Urządzenia wielofunkcyjne świetnie nadają się w takim razie do drukowania zwykłych dokumentów biurowych, zaś w przypadku zastosowania mechanizmu atramentowego – również do wysokiej jakości zdjęć. Trudno jest w takim razie argumentować, że standardowe drukarki oferują nam wyższą jakość wydruków; w rzeczywistości w każdym przypadku będziemy w stanie znaleźć tutaj coś w stu procentach dopasowanego do naszych potrzeb. Niemniej jednak zwykłe drukarki bardzo często dają nam nieco szersze możliwości, takie jak wykonywanie nadrukach na płytach CD czy DVD, ale oczywiście wszystko zależy od konkretnego modelu urządzenia. Mówimy tu jednak o nieco bardziej zaawansowanych modelach, przez co w standardowych urządzeniach nie powinniśmy raczej oczekiwać takich możliwości.

 • Telefon:
  505 954 453

 • ul. Mostowa 12
  25-568 Kraków

 • E-mail:
  kontakt@tukej.pl

O nas
logo-footer

Polecamy
© Copyright tukej. All Rights Reserved.