• 505 954 453
 • kontakt@tukej.pl
 • 5

  sie

  2022

Jak Twoja obecność w sieci świadczy o Twojej firmie?

W dzisiejszych czasach klienci nie tylko dokonują zakupów osobiście lub przez telefon, ale także przez Internet.

Oznacza to, że musisz mieć silną obecność w sieci, poprzez wysokiej jakości stronę internetową i silną obecność w mediach społecznościowych. Bez tego istnieje ryzyko, że konkurencja przejmie kontrolę.

Jednak obecność w Internecie nie oznacza po prostu każdą starą stronę internetową lub po prostu posiadanie sporadycznie aktualizowanej strony na Facebooku, oznacza to posiadanie wysokiej jakości obecności, która tworzy taką samą jakość pierwszego wrażenia klientów, jak gdyby spotkali się z tobą osobiście po raz pierwszy i zobaczyli cię siedzącego przy biurku lub recepcji.

Oczywiście temat ten obejmuje również e-maile jako formę komunikacji pisemnej. E-maile od firmy do klientów muszą być bardzo profesjonalne, wolne od błędów i muszą odpowiadać na zapytanie, które klient wyciągnął do Ciebie o w pierwszej kolejności. Wszystko mniej będzie tworzyć frustrację i to może być wystarczające dla nich, aby zdecydować się przejść gdzie indziej z ich zwyczaju.

Jeśli czytasz to i martwisz się, ponieważ uważasz, że Twoja firma nie ma wystarczająco silnej obecności online, sprawdź tę infografikę, która mówi o kilku sposobach, w jaki możesz ją zwiększyć.

Źródło - http://urbansoft.co/boost-online-presence/

Aby stworzyć odpowiednie wrażenie na klientach, Twój kontakt online musi spełniać następujące warunki:

 • Łatwy w nawigacji i użytkowaniu
 • Wolny od błędów
 • Nie ma uszkodzonych linków
 • Atrakcyjna dla oka
 • Informuje i daje klientowi to, czego potrzebuje
 • Oferuje szereg różnych typów treści i informacji
 • Aktualna
 • Dane kontaktowe są wyraźnie pokazane

To są podstawy. Jeśli prowadzisz również obecność w mediach społecznościowych, co jest zalecane, musisz zapewnić, że obejmujesz główne strony i że utrzymujesz wszystko aktualizowane na bieżąco. Brak treści szybko znudzi każdego, kto próbuje śledzić cię online i skieruje swoją uwagę gdzie indziej.

Niektóre firmy zatrudniają dedykowanego pracownika, który siedzi przy biurku projektanta i zarządza treścią online, w tym mediów społecznościowych i potrzeb internetowych. Inne firmy decydują się zlecić to freelancer, ale to naprawdę zależy od rodzaju potrzeb masz i jak duża jest firma, czy można to zrobić w domu lub czy trzeba zlecić. Obejmowanie swojej obecności online z pewnością wymaga zorganizowania, a to jest coś, co niektóre firmy po prostu nie mają czasu lub umiejętności, aby zakończyć skutecznie, na górze wszystkiego innego, co muszą zrobić.

Prawda jest taka, że Twoja obecność w sieci musi być tak samo imponująca dla klientów, jak wygląd Twojego biura i sposób, w jaki witasz klientów, gdy wchodzą do Twojej przestrzeni. Twój świat online jest odzwierciedleniem Ciebie jako firmy, a to oznacza, że musisz pokryć wszystkie podstawy, aby upewnić się, że klienci otrzymują to, czego chcą i cieszą się z tego doświadczenia.

Niewystarczająca ilość informacji, niedziałające linki i zły projekt każdej przestrzeni online oznacza, że klient jest bardziej prawdopodobne, aby spróbować i znaleźć inną stronę internetową, która jest łatwiejsza w użyciu. W rezultacie klient może zdecydować się na współpracę z jednym z Twoich konkurentów. Jeśli chcesz odnieść sukces w biznesie, jest to coś, czego musisz unikać!

Wszystko, co jest związane z Twoją firmą, od Twoich pracowników do projektu biura, pisemnej komunikacji, którą wysyłasz do tego, jak Twoje produkty są sprzedawane, to wszystko wysyła wiadomość do klientów o tym, kim jesteś. Jeśli chcesz, aby ten komunikat był wysokiej jakości i pozytywny, musisz upewnić się, że obejmujesz wszystkie podstawy, a to oznacza również obecność w Internecie.

Po prostu dlatego, że czegoś nie można doświadczyć osobiście, czyli w świecie online, nie oznacza to, że nie jest to tak ważne, jak spotkanie kogoś osobiście po raz pierwszy!

 • Telefon:
  505 954 453

 • ul. Mostowa 12
  25-568 Kraków

 • E-mail:
  kontakt@tukej.pl

O nas
logo-footer

Polecamy
© Copyright tukej. All Rights Reserved.