• 505 954 453
 • kontakt@tukej.pl
 • gru

  29

  2015

Czy warto dzierżawić wielofunkcyjne urządzenia biurowe?

urządzenie wielofunkcyjneO zapotrzebowaniu na wielofunkcyjne urządzenia biurowe może mówić obecnie każda firma. Kwestia sporna nie dotyczy już więc zasadności ich stosowania, ale tego, czy lepiej jest kupić własny sprzęt, czy też poprzestawać na jego wynajmowaniu. Okazuje się, że dzierżawa, tak często niedoceniana, wcale nie jest rozwiązaniem, które nie zasługuje na to, aby się nim zainteresować.

Osoby, które dopiero inaugurują własny biznes często koncentrują się przede wszystkim na stworzeniu atrakcyjnego produktu i znalezieniu pierwszych klientów, którzy pomogliby w wygenerowaniu przychodu. Zadania te są kluczowe dla istnienia firmy, nie powinno więc nikogo zaskakiwać to, że na dalszy plan schodzą kwestie takie, jak choćby wyposażenie firmy w urządzenia niezbędne dla jej sprawnego funkcjonowania.

Gdy jednak pojawia się już kwestia wyboru sprzętu biurowego, decyzja o zakupie własnych maszyn jest podejmowana w pierwszej kolejności. Tymczasem okazuje się, że dzierżawa urządzeń wielofunkcyjnych może być zdecydowanie bardziej bezpiecznym przedsięwzięciem.

dzierżawa urządzeń biurowychCo ważne, rozwiązanie to może być postrzegane jako interesujące nie tylko przez nowe firmy, ale i przez właścicieli tych przedsiębiorstw, które mogą się już pochwalić pewnym doświadczeniem rynkowym. Nie da się ukryć, że urządzenia biurowe niezbędne do sprawnego funkcjonowania firmy, nie należą do rozwiązań tanich. Wynajem ich za niską opłatę uiszczaną raz w miesiącu może więc generować zdecydowanie niższe koszty.

Co więcej, zaoszczędzony kapitał może być bezpiecznie inwestowany w kluczowe obszary projektu, a więc wykorzystywany tak, aby zwiększyć prawdopodobieństwo zysku wypracowanego w niedalekiej przyszłości. Nie można zapominać również o tym, że sam zakup sprzętu biurowego wcale nie jest jedynym kosztem, z którym należy się liczyć. Konieczne jest również wzięcie pod uwagę kosztów związanych z ich eksploatacją. Nigdy nie można też przewidzieć tego, do jakiego stopnia awaryjny jest sprzęt, z którego korzystamy. Jeśli zaś korzystamy z dzierżawy, płacimy jedynie za wydrukowane strony, a nie za cały koszt eksploatacji urządzenia.

 • Telefon:
  505 954 453

 • ul. Mostowa 12
  25-568 Kraków

 • E-mail:
  kontakt@tukej.pl

© Copyright tukej. All Rights Reserved.