• 505 954 453
 • kontakt@tukej.pl
 • 2

  wrz

  2015

Na czym polega dzierżawa kserokopiarek?

Kupno kserokopiarki nie będzie najtańszym firmowym wydatkiem. Bardzo dobry sprzęt, który sprawdzi się w firmie może kosztować nawet kilka tysięcy.

Oczywiście zawsze znajdzie się też tańszy sprzęt, ale co do niego nie można już być pewnym jakości oraz wydajności. Specjalnie dla firm, które nie mają środków na kupno dobrego sprzętu a nie chcą kupować urządzeń niskiej jakości przygotowano nową ofertę jaką jest dzierżawa kserokopiarek. Jak się można domyśleć dzierżawa kserokopiarek będzie polegała na wypożyczeniu takiego sprzętu na określony czas za odpowiednia cenę. W Polsce jest coraz więcej firm, które starają się oferować taką usługę. Każda z takich firm ma inne ceny i okresy dzierżawy oraz proponuje inne warunki. Najczęściej jednak można się rozliczać z takimi firmami w dwóch formach. Albo płaci się określony miesięczny abonament i ma się ograniczoną liczbę kopii do wykonania w miesiącu albo płacić się miesięczne rozliczenie właśnie za wykonane kopie. Do głównych zalet dzierżawy będzie należało to, że będzie można ograniczyć nieco koszty, ponieważ nie będzie trzeba takiego sprzętu kupować.

Poza tym umowa jest najczęściej na okres do 3 lat i rozliczenie następuje w systemie miesięcznym. Nie trzeba będzie jednak ponosić dodatkowych kosztów związanych z naprawą czy konserwacją ponieważ są to koszty firm, które dzierżawią sprzęt. Cena wynajmu jest różna i może zależeć od tego jaką cenę proponuje firma, która daje takie urządzenie w dzierżawę jak i też od tego jak dużo kopi dokumentów będzie się w ciągu miesiąca wykonywać. Jeśli chodzi o wydruki w kolorze czarnym to najczęściej cena rozpoczyna się od dwóch groszy za stroną. W kolorze będzie to 20 gr. Gdy wydrukuje się miesięcznie 2 tysiące sztuk w kolorze to kosztować będzie to 400 złotych a w czerni 40. Kiedy wynajem kserokopiarki będzie najbardziej nam się opłacać? Dzierżawa opłaca się najczęściej, gdy drukuje się w miesiącu przynajmniej około 2 tysiące stron i nie posiada się kwoty na zakup nowego urządzenia. Dodatkowo będzie się to opłacać, gdy chce się sprzęt wypróbować nim zdecyduje się na kupno urządzenia dla siebie.

 • Telefon:
  505 954 453

 • ul. Mostowa 12
  25-568 Kraków

 • E-mail:
  kontakt@tukej.pl

O nas
logo-footer

Polecamy
© Copyright tukej. All Rights Reserved.