• 505 954 453
 • kontakt@tukej.pl
 • lis

  27

  2018

Atramentowa czy laserowa? Wybieramy drukarkę do biura!

Atramentowe czy laserowe drukarki do biura? Oto jest ważne pytanie. Jeśli prowadzisz firmę jest to również kluczowe pytanie. Przecież od tego, jaki typ kserokopiarki do biura wybierzesz zależy m.in. to, jakiej jakości będą Twoje wydruki oraz ile pieniędzy będziesz wydawać na drukowanie w biurze. Poniżej zebraliśmy argumenty za i przeciw każdego rodzaju wydruku. Zapoznaj się z nimi i razem z nami podejmij decyzję, o tym, jaki rodzaj kserokopiarki do firmy wybierzesz.

Koszty

Oczywiście, wybór kserokopiarki do biura nie powinien się ograniczać jedynie do kosztów jakie poniesiesz. Chyba, że będziesz drukować jedynie na użytek wewnętrzny firmy. Jeśli jednak Twoje wydruki mają ujrzeć światło dzienne i mają być dostępne do wglądu innym osobom, na przykład klientom, zadbaj o wysoką jakość wydruku. Jeśli będziesz drukować jedynie dokumenty czarno-białe czy pliki, które nie wymagają wydruku w wysokiej jakości pomyśl o tym, by wybrać drukarkę maksymalnie ekonomiczną.

Jeszcze do niedawna obowiązywała zasada, że im niższy koszt zakupu drukarki do biura tym wyższe koszty materiałów eksploatacyjnych. Zwykle tanie w zakupie drukarki atramentowe przynosiły o wiele wyższe koszty podczas korzystania, natomiast o wiele droższe drukarki laserowe mają o wiele tańsze materiały eksploatacyjne. Obecnie ta zasada się zatarła dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznych, m.in. za sprawą oprogramowania do zarządzania drukiem.

Jakość i szybkość wydruku

Szybsze, a jednocześnie bardziej wydajne od drukarek atramentowych są te laserowe. Idealne zwłaszcza jeśli chodzi o wydruki monochromatyczne. Natomiast drukarki atramentowe mimo wolniejszej pracy zapewniają wydruki na wyższym poziomie niż ma to miejsce w przypadku drukarek laserowych. Dzięki rozwojowi technologicznemu coraz więcej drukarek atramentowych drukuje tak szybko jak urządzenia laserowe. Naprzeciw oczekiwaniom miłośników urządzeń atramentowych wyszedł na przykład producent drukarek HP, wypuszczając drukarki, które działają w takim tempie jak laserowe drukarki do biura.

Kontrola nad flotą drukarek

Zastanawiasz się, czy urządzenie, które wybierasz możesz kontrolować? Dzięki oprogramowaniu do zarządzania drukiem jest to możliwe. Wystarczy, że wybierzesz drukarki do firmy, które posiadają program pozwalający na podpięcie ich do oprogramowania. Z jego poziomu możesz na przykład dowiedzieć się, jakie konkretnie koszty poniesiesz za wydruk danego materiału nim jeszcze go wydrukujesz. Co więcej, Twoje dane będą chronione. Dostęp do nich będą mieć osoby, które znają kod PIN uruchamiający drukarkę. Nie wiesz, w jaki sposób zarządzać takim systemem? Wybierz dzierżawę drukarek i pozwól, by specjaliści wprowadzili takie rozwiązanie do Twojej firmy. Ty tylko otrzymasz finalny wynik, czyli informacje, które Cię interesują: koszty wydruku i informacje, kto konkretnie drukuje.

 • Telefon:
  505 954 453

 • ul. Mostowa 12
  25-568 Kraków

 • E-mail:
  kontakt@tukej.pl

© Copyright tukej. All Rights Reserved.